prod

FAQ

zaktualizowany 21.04.2020

asgoodasnew electronics GmbH - pytania ogólne

Dlaczego Wasza oferta nazywa się asgoodasnew?

Dlaczego się tym zajmujecie?

Jak działa wasza firma?

Co się dzieje z moim urządzeniem (komórką, tabletem, notebookiem czy aparatem), kiedy już zostało sprzedane i odesłane do Waszej firmy?

Uważam, że strona nie działa prawidłowo. Jak mam zgłosić problem?

Nie zrozumiałem części regulaminu lub nie zgadzam się z ich częścią. Czy możecie mi pomóc?

ASGOODASNEW ogólnie

Dlaczego Wasza oferta nazywa się asgoodasnew?

Nazwaliśmy tak naszą stronę, ponieważ jesteśmy jedną z największych firm skupujących elektronikę w Niemczech. Nasi klienci nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów i nie płacą za wysyłkę. Nie ma potrzeby rejestrowania się na naszej stronie, a sprzedaż nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Nie prowadzimy aukcji. Jeśli chcesz sprzedać sprzęt elektroniczny, który znajduje się w naszej bazie, kupimy go! Bez żadnego ale! Odkupowane przez nas urządzenia doprowadzony do stanu “jak nowy”, stąd też wzięła się nazwa naszej firmy.

 powrót

Dlaczego się tym zajmujecie?

Krótka odpowiedź to: aby zarobić pieniądze i jednocześnie zrobić coś dobrego i sensownego. Dłuższą odpowiedź znajdziesz tutaj.

 

powrót

Jak działa Wasza firma?

Przede wszystkim łatwo, szybko i pewnie. Poprzez naszą stronę możesz sprzedać swój sprzęt (komórkę, laptopa, tableta, sprzęt Audio HiFi czy aparat) wyszukując model, obliczając wartość i podając kilka informacji kontaktowych. Paczka zostanie odebrana od Ciebie z domu przez kuriera DHL.

 

powrót

Co się dzieje z moim urządzeniem (komórką, tabletem, notebookiem czy aparatem), kiedy już zostało sprzedane i odesłane do Waszej firmy?

Jak tylko otrzymamy urządzenie (komórkę, laptopa, tableta, sprzęt Audio HiFi czy aparat) sprawdzamy jego stan techniczny oraz optyczny. W zależności od modelu, wieku i śladów użytkowania, zostanie on odnowiony i doprowadzony do stanu “jak nowy”. Uzupełniamy brakujące akcesoria, pakujemy przedmiot w profesjonalne pudełko, jeśli oryginalne nie zostało wysłane i sprzedajemy z gwarancją na czas 12 miesięcy kolejnym użytkownikom.

 

powrót

Uważam, że strona nie działa prawidłowo. Jak mam zgłosić problem?

Prosimy o wiadomość mailową na adres: info@huawei.asgoodasnew.com Prosimy o możliwie precyzyjne określenie, na którym etapie dokonywania transakcji odsprzedaży doszło do problemu. W wiadomości prosimy podać, z jakiej przeglądarki korzystajasz oraz numer wersji, jeśli jest znany. Jesteśmy wdzięczni za każdą sugestię, która pomoże w ulepszeniu naszej oferty.

 

powrót

Nie zrozumiałem części regulaminu lub nie zgadzam się z ich częścią. Czy możecie mi pomóc?

Prosimy o wiadomość na adres mailowy: info@huawei.asgoodasnew.com , a wtedy postaramy sie wspólnie znaleźć rozwiązanie.

 

powrót

Sprzedaż urządzenia

Dlaczego miałbym sprzedać moje urządzenie (komórkę, tablet, netbook czy aparat) ASGOODASNEW a nie gdzieś indziej?

W Asgoodasnew proponujemy uczciwą cenę za urządzenie (komórkę, laptopa, tableta, sprzęt Audio HiFi czy aparat). Bez wysiłku, bez kosztów i bez ryzyka przy sprzedaży. Nie musisz zakładać konta, robić zdjęć, opisywać przedmiotów, odpowiadać na żadne pytania, kontrolować przelewów czy ponosić kosztów przesyłki. Dodatkowo sprzedajesz u nas w ciagu kilku minut za gwarantowaną cenę.

 

powrót

Jak obliczana jest wartość urządzenia?

Na wycenę składają się faktory tj. stan przedmiotu (komórki, laptopa, tabletu, sprzętu Audio HiF czy aparatu) podany podczas sprzedaży oraz aktualna cena rynkowa. Możesz być pewny, iż nasza oferta jest uczciwa. Prowadzimy obliczenia bazując na ciągłym aktualizowaniu informacji rynkowych o bazie produktów i otrzymujemy średnią cenę urządzenia (komórki, tabletu, notebooka, aparatu). W zależności od faktycznego stanu produktu (od “jak nowy, prawie nieużywany” do “duże ślady użytkowania i głębokie zadrapania”) obliczamy rzeczywistą cenę rynkową urządzenia (komórka, tablet, notebook, aparat) na podstawie danych podanych podczas sprzedaży.

 

powrót

Dlaczego mojego urządzenia nie ma w ofercie odkupu?

Jeszcze nie ma - wciąż rozszerzamy listę przedmiotów, które skupujemy. Każde urządzenie wymaga dokładnego sprawdzenia, przygotowania do sprzedaży oraz zapewnienia 12-miesięcznej gwarancji. Dopiero wówczas możemy rozpocząć skup. Można wysłać do nas wiadomość z opisem produktu (producent, model, edycja, jeśli dotyczy), a my poinformujemy Cię, jak tylko dodamy ten przedmiot do bazy.

 

powrót

Czy mogę sprzedać komórkę z simlokiem z zagranicy?

Jeśli Twoje urządzenie ma zagraniczną blokadę, także możemy je kupić. Prosimy tylko o zaznaczenie takiej informacji podczas sprzedaży.

 

powrót

Mogę sprzedać swoje urządzenie (komórkę, tablet, notebook, aparat) innym sposobem niż przez stonę internetową, np.: faxem, mailem lub przez telefon?

Niestety aktualnie nie jest to możliwe, chyba że posiadasz bardzo dużo przedmiotów (patrz niżej). Wkrótce zaproponujemy wraz ze sklepami partnerskimi jeszcze lepszą ofertę dla sprzedawców używanej elektroniki. Niestety potrwa to jeszcze jakiś czas. Prosimy o cierppwość i korzystanie do tego czasu z naszej strony internetowej.

 

powrót

Rozmyśliłem się i chcę jednak zachować swój przedmiot (komórkę, tablet, notebook, aparat). Co powinienem zrobić?

Jeśli przedmiot nie został jeszcze wysłany, prosimy o informację drogą mailową bądź telefonicznie. Proszę go zwyczajnie zachować. Wprawdzie szkoda, że nie zdecydowałeś się na sprzedaż, ale to oczywiście Twoja decyzja. Jeżeli jednak urządzenie zostało wysłane, nie ma możliwości odstąpienia od umowy. Ta sama zasada dotyczy akcesoriów lub osobistych przedmiotów (np. karty sim), które otrzymujemy wraz z przedmiotem. Dodatkowe akcesoria zostaną zutylizowane zgodnie z zasadami ochrony środowiska.

 

powrót

Na co powinienem zwrócić uwagę podczas sprzedaży?

Prosimy pamiętać, aby blokada na urządzeniu (telefonie, tablecie, komputerze) została usunięta. To znacznie ułatwia sprawdzenie sprzętu oraz zaoszczędza czas, dodatkowe rozmowy telefoniczne i maile w sprawie przedmiotu. Prosimy także o usunięcie danych osobistych z urządzenia lub przywrócenie ustawień fabrycznych. Na koniec należy również usunąć kartę sim.

 

powrót

Chcą Państwo sprzedać urządzenie z systemem operacyjnym iOS 7?

Jeśli chcesz sprzedać swoje urządzenie z systemem iOS, prosimy o wyłączenie blokady aktywacji przed wysyłką. W przeciwnym razie, nie będziemy w stanie opracować Twojego urządzenia i będziemy musieli je odesłać z powrotem.

Aby wyłączyć blokadę w urządzeniu:

  1. Otwórz "Ustawienia".
  2. Przejdź do "iCloud" ,a następnie "Znajdź Mój iPhone".
  3. Wyłączyć funkcję.
  4. Proszę wprowadzić hasło, aby potwierdzić Apple ID i kliknąć przycisk “Wyłącz”.

W następnym kroku prosimy usunąć urządzenie z iCloud:

  1. Używając swojego Apple ID i hasła prosimy zalogować się na www.icloud.com.
  2. Kliknij na “Mój telefon”.
  3. Wybierz pozycję “Wszystkie urządzenia”.
  4. Wybierz urządzenie, a następnie kliknij przycisk “Usuń iPhone”.
  5. Kliknij przycisk "Znajdź mój iPhone", aby usunąć.

Urządzenie jest odblokowane i można je teraz wysłać.

 

powrót

 

Wysyłka urządzenia

Przez przypadek wysłałem inne urządzenie (komórkę, tablet, notebook, aparat), niż podałem na stronie internetowej lub pomyliłem się z wyborem modelu. Co teraz?

Takie sytuacje mogą się zdarzyć. Prosimy jednakże bardzo uważnie podawać parametry urządzenia (komórka, tablet, notebook, aparat). Jeśli przedmiot nie został jeszcze wysłany, można sprzedać go jeszcze raz podając właściwe dane na naszej stronie. Jeśli został już wysłany, prosimy poczekać na wiadomość od nas. Podczas sprawdzania przedmiotu stwierdzimy pomyłkę i skontaktujemy się z Tobą . Wówczas obliczymy właściwą cenę dla danego modelu i zaproponoujemy nową cenę. Jeśli zgodzisz się na nią, wypłacimy nowo uzgodnioną cenę na podany w formularzu rachunek bankowy.

 

powrót

Mogę znaleźć Wasze stoisko w sklepie i oddać tam moje urządzenie (komórkę, tablet, notebook, aparat)?

Niestety nie. Aktualnie pracujemy jednak wraz ze sprzedawcami elektroniki nad umożliwieniem sprzedaży przedmiotów poprzez punkty partnerskie i bezpośrednim otrzymaniem gotówki. Na chwilę obecną prosimy postępować jak dotychczas i wysyłać przedmioty (komórkę, tablet, notebook, aparat) pocztą.

 

powrót

Dlaczego muszę wysłać swój przedmiot (komórkę, tablet, notebook, aparat) w ciągu 7 dni od daty sprzedaży na stronie?

Im szybciej przedmiot zostanie wysłany, tym szybciej będziemy mogli wypłacić kwotę na Twoje konto. Poza tym: obliczamy uczciwą cenę na podstawie aktualnej wartości rynkowej przedmiotu. Ceny zmieniają się bardzo szybko. Prosimy więc o wyrozumiałość, gdyż próbujemy dzięki temu zredukować straty spowodowane opóźnieniem. Jeśli wyślesz swój przedmiot za późno, zaproponujemy nową cenę na podstawie zaktualizowanej wartości rynkowej. Szybka kalkulacja i krótki czas sprawdzenia rzeczy to podstawa naszego biznesu. Im szybciej możemy pracować, tym lepsze ceny skupu i sprzedaży możemy zaproponować. Zatem szybka wysyłka służy wszystkim.

 

powrót

Czy mogę sprzedać więcej urządzeń na raz (komórek, tabletów, notebooków, aparatów)?

Oczywiście. Wszystkie przedmioty można przesłać w jednaj paczce z formularzem adresowym od nas (prosimy pamiętać, iż list przewozowy obejmuje paczkę do 30 kg).

 

powrót

Czy ponoszę ryzyko sprzedając swoje urządzenie ASGOODASNEW?

Nie. My ponosimy koszty przesyłki, jeśli użyjesz przesłanego mailowo formularza adresowego. Jeśli korzystasz z usług innej firmy kurierskiej mogą powstać z tego tytułu dodatkowe dla Ciebie koszty. Sprzedając u nas, nie ponosisz ryzyka. Wysyłając paczkę dopełniłeś swojej część umowy, a wydrukowane podsumowanie sprzedaży oraz potwierdzenie dostarczenia przesyłki są tego dowodem.

 

powrót

Wysłałem już urządzenie (komórkę, tablet, notebook, aparat) a dopiero potem znalazłem do niego dodatkowe akcesoria. Czy dostanę za nie dodatkowe pieniądze, jeśli je doślę?

Prosimy zwrocić uwagę na §3 punkt 7 naszego regulaminu. Zgodnie z informacją tam zawartą sprzedawca wysyła tylko i wyłącznie przedmiot, którego sprzedaż nastąpiła za pomocą strony https://huawei.asgoodasnew.com/huaweipl.php/pl/ . Mamy tu oczywiscie na myśli tylko te przedmioty, o które pytaliśmy w fomularzu online. Wszystkie dodatkowe przedmioty, opakowania oraz akcesoria, o które nie pytamy poprzez nasza strone bedą automatycznie bez wynagrodzenia recyklingowane. Zwrot powyższych przedmiotów, również w przypadku odrzucenie nowej oferty kupna - sprzedazy lub nie dojścia umowy do skutku, niestety nie jest możliwy. Wysyłając przedmiot do nas zaakceptowałeś/aś warunki naszego regulaminu, co jest dla nas jednoznaczne z potwierdzeniem zapoznania się z jego treścią. 

powrót

 

Odbiór zapłaty za urządzenie

Kiedy dostanę pieniądze za odsprzedany sprzęt?

Jak tylko odbierzemy przedmiot, (komórkę, tablet, notebook, aparat) sprawdzimy, czy podane na stronie dane zgadzają się z jego stanem rzeczywistym. Następnie wypłacimy obliczoną na naszej stronie kwotę. Obowiązuje następująca zasada: im szybciej dostaniemy przedmiot, tym szybciej będziemy mogli wypłacić kwotę na Twoje konto. Zgodnie z regulaminem Promocji przelew należności za odsprzedaż urządzenia następuje po upływie 15 dni roboczych (21 dni kalendarzowe) na podane podczas zakładania transakcji konto bankowe.

 

powrót

Upłynął już termin wypłaty, a mimo to nie dostałem pieniędzy. Co mam zrobić?

W takim przypadku prosimy niezwłocznie o kontakt telefoniczny bądź mailowy (info@huawei.asgoodasnew.com), abyśmy mogli jak najszybciej rozwiązać zaistniałą sytuację oraz dojść do przyczyny jej zaistnienia.

 

powrót

Jakie są możliwe przyczyny opóźnień?

Opóźnienia najczęściej są związane z dużym napływem towaru w krótkim czasie. Dodatkowo w czasie sezonu zimowego czy jesiennego mamy braki w zespole z powodu zachorowań naszych pracowników. Staramy się ograniczać i zapobiegać takim sytuacjom, co najczęściej się nam udaje. Prosimy jednak o zrozumienie, jeśli czasami potrzebujemy jednego dnia więcej.

 

powrót

 Nie mam rachunku w polskim banku. Jak wobec tego nastąpi zapłata?

Jeśli posiadasz konto w kraju Unii Europejskiej i znasz dane do przelewu międzynarodowego, wypłacimy pieniądze na konto bankowe. Prosimy w takich przypadkach podać numer BIC i IBAN w formularzu w przeznaczonych do tego polach. Prosimy także pamiętać, iż przelew międzynarodowy trwa nieco dłużej, niż przelew krajowy. Możliwe, iż Twój bank pobiera dodatkowe opłaty za wpłaty międzynarodowe, których niestety nie możemy ponieść. Bank potrąci je automatycznie podczas księgowania wpłaty. Jeśli nie masz żadnego konta, prosimy zwrócić się do zaufanej osoby i ewentualnie podać za zgodą jej dane. Należy wówczas zaznaczyć, kto jest właścicielem konta w odpowiednim polu w formularzu. Wypłaty gotówkowe, poprzez czek lub inne przekazy (np.: Western Union) nie są możliwe.

 

powrót